Клей для паркету

Термін служби підлогового покриття залежить не тільки від якості та сорту паркетної дошки. Значну роль у житті паркету виконує клей для паркету за допомогою якого клеять паркетну дошку. Вибравши вірно паркетний клей, ви назавжди позбудетесь незручних моментів перекладання та заміни пошкоджених (відклеєних) ділянок підлоги.

На цей час існує багато виробників паркетного клею. Є виробники які на упродовж багатьох років займаються виробництвом клею та захисних засобів для паркету. Усі вони відрізняються складом, призначенням, способом нанесення, експлуатаційними характеристиками. Окрім того, слід враховувати, що для різної деревини із різною густиною та вологістю слід використовувати відповідний клей для паркету.

Вид клею для паркету

Дисперсійний – в основі цього клею є вода. Такий клей не має запаху, він екологічно безпечний і не несе шкоди навколишньому середовищу. Вони добре підходять для склеювання таких сортів дерева як ясень та дуб.

Синтетичні – клей до основи якого входить розчинник з каучуком та синтетичні смоли. Такий клей має широке використання та добре підходить для склеювання деревини схильної до набухання від вологи. Вони мають специфічний запах і їх випаровування вогненебезпечні. При роботах з ними потрібно дотримуватися підвищених мір безпеки.

Поліуретанові – як видно з найменування вони виготовлені на основі уретану. У них швидке висихання, гарна адгезія і їх рекомендують при укладанні екзотичних порід дерев.

Зі складу клею видно, що дисперсійний клей має попит серед покупців у яких на першому місці стоїть екологічність та відсутність запаху. До переваг дисперсійного клею слід віднести невелику вартість. Окрім того його часто використовують не тільки для приклеювання паркетної дошки чи паркету, але і для приклеювання підложки чи фанери. До недоліків слід віднести час до повного висихання, як правило він становить близько тижня.

Синтетичний клей можна використовувати  для різної деревини і як наслідок отримали широкий попит. До недоліків слід віднести токсичність. Перевагами такого клею є гарна текучість, близько 15-20 хвилин, що у своєю чергою дозволяє коректувати плашки паркету. Час до повного висихання близько 3-5 днів, що не набагато менше ніж у дисперсійного. Також слід сказати, що синтетичний клей не рекомендують при системі тепла підлога.

Окрім сказаного вище, усі клеї розділяються на дві групи, однокомпонентні та двокомпонентні. Однокомпонентні містять у собі силанові полімери. Вони володіють еластичністю та високою цупкістю з основою підлоги. До недоліків слід віднести його висока вартість та довгий час висихання.

Двокомпонентні частіше за все зустрічаються серед поліуретанових видів клею. Вони характеризуються швидким часом затвердіння (близько 12 годин) та не містять розчинників. Недоліком є те, що робоча суміш має обмежений час використання. Як правило він становить близько 2 годин.

×