Паркетна дошка чи паркет?

Паркетна дошка чи паркет?

У багатьох виникає питання при виборі підлогового покриття: що краще, паркетна дошка чи паркет? На це питання є багато відповідей, як на користь першого, так і другого. Ці види підлогового покриття є досить популярними і затребуваними. Обидва продукти складаються з натуральної деревини цінних порід дерева і мають неповторний природний малюнок деревних волокон. При цьому робочі характеристики їх дуже різняться. Перш за все в цій статті ми намагаємось навести приклади відмінностей і допомогти вам з вибором.

Зміст

Паркет

Зображення візерунку зі штучного паркету.
Мал.1 Художня викладка зі штучного паркету.

Переваги паркету

Недоліки паркету

Масивна дошка

Переваги масивної дошки

Недоліки масивної дошки

Тришарова паркетна дошка

Переваги тришарової дошки

Двошарова або інженерна дошка

Переваги двошарової дошки

Недоліки паркетної дошки

Висновок

 

 

 

Паркет

Перш за все, цей вид покриття виготовляється з цінних порід дерев і на 100% складається з натуральної деревини. Паркет буває трьох видів залежно від виготовлення паркетних плашок: штучний паркет, щитовий і набірний паркет. Історія появи паркету налічує понад 800 років, зародження паркету сталося в Європі в кінці XIII – початку XIV століть. У той час підлоги вистилали оригінальними візерунками з різних порід дерев які представляли собою справжні шедеври мистецтва (Мал.1). Свого піку паркетна підлога досяг в середньовіччі. З точки зору споживача, найпопулярнішим є штучний паркет (Мал.2).

До головних переваг паркету слід віднести:

Зображення штучного паркету.
Мал.2 Штучний паркет.
  • мала теплопровідність;
  • хороша звукоізоляція;
  • великий термін експлуатації;
  • естетичний зовнішній вигляд;
  • можливість художньої укладання.

Недоліки паркету

Мал.3 Паркет після підтоплення

Через низьку вологості в приміщенні паркет з масиву «всихає». Іншими словами зменшується в габаритах, в результаті чого з’являються щілини. Наприклад, взимку вологість повітря падає до 15-20%. Це в 2-3 рази нижче рекомендованої норми. Як правило, оптимальним вважається значення вологості в межах 40-65% при температурі 15-25 ° С. При високій вологості навпаки – дошка розширюється, і без дотримання технології укладання паркет може «здибиться» (Мал.3). Більш того, при попаданні на паркет великої кількості води і без прийняття будь-яких заходів щодо усунення її, паркет може повністю стати непридатним як це видно на малюнку. Більш того, постійні зміни вологості є основними джерелами старіння паркету, меблів з дерева і дерев’яних виробів. Як наслідок з часом на них з’являються тріщини, набухання (при попаданні надмірної вологи) тому в плані догляду тут потрібно приділяти більше уваги.

 

Масивна дошка

Мал. 4 Масивна дошка

Один з видів натурального паркету. По-перше, вона практично нічим не відрізняється від штучного паркету. Основна відмінність полягає в лінійних розмірах. По-друге, масивною дошки також має конструктивні деталі як і в штучному паркеті а саме:

  • гребінь – виступ на торцевій частині дошки для з’єднання з наступною дошкою;
  • паз – виїмка на протилежній торцевій частині дошки для з’єднання з гребенем;
  • шар зносу – робочий шар який від лицьової сторони до початку гребеня. Саме шар зносу характеризує термін служби підлогового покриття (при ремонтних роботах, таких як шліфування і циклювання він зменшується) чим вище – тим довше термін служби паркету;
  •  лицьова сторона – верхня (зовнішня) частина шару зносу.

Відповідно до Держстандарту паркет з довжиною від 500 мм вважається масивною дошкою (Мал.4). Саме це дозволить Вам з легкістю визначити, що перед вами паркет, або масивна дошка.

Основні переваги масивної дошки:

  • натуральність, вся дошка складається з цілісного шматка деревини;
  • екологічність;
  • довговічність.

До недоліків слід віднести:

  • чутливість до коливань вологості в приміщенні;
  • складність при укладанні – масивну дошку потрібно укладати на фанеру за допомогою клею.

 

Паркетна дошка

Види паркетної дошки

Мал. 5 Паркетна тришарова дошка

Перший вид – тришарова паркетна дошка (Мал.5). Як видно з назви складається вона з трьох шарів. Верхній шар виконаний з цінних порід дерев який наклеюється на два базових шару основи виготовлених з дешевших сортів дерев.

Для стабільності конструкції середній шар розташовують перпендикулярно верхньому і нижньому шарів. Як наслідок коефіцієнт стиснення-розширення становить близько 87%.

До переваг слід віднести:

  • можливість укладання як на бетонний так і на теплу підлогу;
  • простіша укладання за рахунок лінійних розмірів;
  • завдяки більшій ширині дощок ніж у паркету (до 250 мм) розкривається малюнок структури волокон.

 

 

Мал. 6 Інженерна дошка

Другий вид – двошарова паркетна дошка або інженерна дошка (Рис.6). Це сучасна конструкція, що складається з двох шарів. Верхній шар аналогічний тришарової конструкції і також складається з шпону цінних порід дерев товщиною 4-6 мм. Однак в якості другого і третього шару тут виступає багатошарова конструкція з вологостійкої фанери. Більш того, завдяки нижньому шару, дана конструкція вважається однією з найстабільніших серед натуральних підлогових покриттів.

До переваг слід віднести:

  •  можливість укладання, як на бетонний так і на підлогу з підігрівом;
  •  можливість укладання в приміщеннях з підвищеною вологістю;
  •  гарна шумоізоляція;
  •  естетичний вигляд як у паркету або масивної дошки;
  •  великий термін експлуатації.

До недоліків можна віднести:

  •  неможливість художньої укладання;
  • трохи більша вартість в порівнянні зі штучним паркетом;
  • при укладанні потрібна приклейка на фанеру або до бетонної підлоги.

 

Висновок

Однак, виходячи з вище викладеного паркетна дошка чи паркет – вибір, звичайно ж за вами. Наша компанія твердо переконана в якості нашої продукції і конкурентності.
Доказом цього факту є величезна кількість замовлень і позитивних відгуків від наших клієнтів. Крім того, останнім часом ми розширили асортимент нашої продукції. В результаті чого ми додали підвіконня, стільниці, столи, щаблі для сходів і ганку. Тепер при проектуванні дизайну інтер’єру свого приміщення Ви зможете додати екологічно безпечні, ідентичні за кольором, максимально гармонійні дерев’яні вироби. Весь процес виробництва паркетної дошки, можна подивитися у невеликому відеоролику на Youtube.

 

 

×