Відмінності нашої паркетної дошки

Загальне визначення

На українському ринку представлена ​​велика різноманітність паркетної дошки як вітчизняного виробника, так і європейського. Кожен виробник має власну технологію виробництва, відпрацьовану роками. Що ми маємо на увазі під словами технологія виробництва?

По-перше, склад і структура верхнього шару паркетної дошки;

По-друге, це склад і структура нижнього шару;

По-третє, за допомогою яких речовин, що клеять, відбувається склеювання шарів.

Розглянемо кожен етап окремо.

Склад і структура верхнього шару

Верхній шар паркетної дошки як правило виготовляється з цінних порід дерева: дуб, ясен, горіх, груша і т.д. Товщина його знаходиться в межах від 3 до 6 мм. На сьогодні, більшість виробників мають дошку з товщиною верхнього шару до 4 мм. Таким чином вони намагаються зменшити собівартість своєї продукції на шкоду побажанням покупця. Адже саме від товщини верхнього шару залежить скільки разів можна робити відновлювальні роботи. Верхній шар – декоративний, він несе в собі в основному візуальне навантаження. Але є важливий момент, від товщини ламелі, залежить термін служби покриття. Тому на цей важливий фактор слід звернути увагу при виборі підлогового покриття з інженерної дошки.

Склад і структура нижнього шару

Що входить в нижній шар? У багатьох виробників як європейських, так і вітчизняних в якості основного несучого шару використовують дешеві сорти деревини. Найчастіше це хвойні породи дерев. Їх виготовляють у вигляді брусків, які в потім склеюють між собою.  будова паркетної дошкиТак же, це можуть бути відходи від інших деревообробних виробництв. Також цей шар ще називають наповнювачем. Товщина його коливається в межах від 5 до 10 мм. З одного боку використання брусків, це безвідходне виробництво, але з іншого, ми маємо не «зовсім» міцну несучу частину паркетної дошки. Ненадійність полягає в тому, що плашка дошки складається з кілька склеєних між собою шматочків деревини. Адже кожному зрозуміло, що цілий шматок дерева набагато міцніше ніж шматки. Крім того, через неякісну проклейку можуть виникати щілини та порожнечі, в які може потрапляти волога. Така дошка гарантовано буде деформуватися.

  Далі, низ цієї конструкції проклеюється цільним шматком деревини, товщиною до 2 мм, але знову ж таки з недорогих хвойних порід. Причому клеять його перпендикулярно волокнам, розташованим в брусочки. Це в першу чергу необхідно для додання конструкції стабільності. Звичайно, все це, сильно здешевлює конструкцію, бо саме відмінності полягають у цьому нижньому шарі.

Склад речовин, що клеять

Дуже часто при склеюванні середнього шару деякі виробники використовують відомий всім нам клей ПВА. В принципі нічого поганого про нього не можна сказати. Зі своїми функціями як клей він справляється. Єдиним недоліком його є вміст води у своєму складі. При нанесенні клею на деревину, вода, яка входить до складу клею, починає інтенсивно поглинатися, що тим самим може призводити до  викривлення конструкції. Причому вміст води у деяких виробників може становити до 70% від обсягу.

Вологостійка фанера і звичайна

Дуже часто, як середній шар, для більшої надійності конструкції, використовують різні види фанери. Фанера буває вологостійка (ФСФ) і звичайна (ФК). Для виготовлення фанери з підвищеною вологостійкістю використовують різні види фенолформальдегідних клеїв.

При виготовленні фанери зі звичайною вологостійкістю застосовують карбамідні клеї на основі меламміноформальдегідних смол. Крім того, при виготовленні, кожен шар укладають перпендикулярно по відношенню один до одного, в результаті чого ми отримуємо дуже стабільний наповнювач для паркетної дошки. Зовні їх досить важко відрізнити. Щоб зрозуміти, яка з двох фанер перед нами, необхідно подивитися на їх зріз. У вологостійкої ФСФ фанери він буде з темними, трохи червоними прожилками, а у звичайній ФК, зріз буде мати більш натуральний колір. відмінність вологостійкої фанери від звичайноїЗа своїми характеристиками вони сильно відрізняються і відповідно набули поширення в різних сферах виробництва. Звичайну, не вологостійку ФК фанеру використовують як підкладку для паркету та ламінату, у виробництві меблів, виготовлення внутрішніх перегородок або пакувальної тари. Коротко кажучи, широко поширений матеріал там, де немає підвищеної вологості.

Наша паркетна дошка

Паркетне Ательє при виробництві паркетної дошки інженерної конструкції використовує саме ФСФ – вологостійка фанера з берези. Дана фанера не тільки не боїться вологи, а й вільно витримує 2 години кип’ятіння в гарячій воді. При товщині 10 мм вона має 9 шарів, а в товщині 12 мм таких шарів 11. У якості верхнього шару використовується дубова ламель товщиною 4 мм. Всі торці інженерної дошки обробляються парафіном, для того, щоб забезпечити максимальний захист від попадання вологи всередину виробу. Звичайно, це не може не позначатися на вартості продукції. Але хто говорить, що гарна річ повинна коштувати дешево? Якщо ви вважаєте, що ваша підлога буде експлуатуватися при підвищеній вологості або, побоюєтеся випадкового підтоплення, однозначно необхідно зупинити свій вибір саме на вологостійкій паркетній дошці нашого виробництва.

×