Укладка паркетної дошки

                                   У розділі Укладка паркетної дошки, ми опишемо основні положення та вимоги яких необхідно дотримуватися. Розглянемо не прикладі укладки паркетної дошки інженерної конструкції яка складається із двох шарів. Верхній шар це ламель з цінних порід дерева. В нашій продукції ми використовуємо дуб через його міцність та якість.Товщина ламелі складає 4 мм. Знизу розташовується багатошарова вологостійка фанера. Це є основою паркетної дошки та також її ключовим моментом. Саме завдяки властивостям березової

Паркетна дошка в інтер’єрі

фанери, інженерна дошка має високу стабільність. Це можливо завдяки різної спрямованості деревних волокон фанери. На відміну від звичайного паркету інженерне покриття більше стійке до перепадів вологості.

Зазвичай паркет укладають двома способами: на фанеру або бетонну основу. Перший варіант є найбільш звичним. Крім того, такий спосіб монтажу дозволяє домогтися максимальної стабільності шару та довговічності експлуатації.

Перший спосіб – укладка паркетної дошки на фанеру

Зазвичай, при такому способі ми використовуємо фанеру з вологостійкою основою.Товщина фанери повинна бути не менш ніж 10 мм. Листи габаритами 50х50 або 70х70 см укладають на підлогу зі зміщенням в шаховому порядку. Також необхідно щоб фанера не стикалася між собою.

Укладання на фанеру

Між пластинами матеріалу необхідно залишити проріз близько 5 мм. Листи кріпляться до підлоги на клей. Додаткову фіксацію забезпечують дюбеля. Коли клей застигне і пластини щільно зафіксуються, на них можна укладати паркет, попередньо відшліфувавши поверхню. Крім того, під час етапу приклеювання потрібно залишати проріз уздовж стін близько 10 мм шириною. Надійну фіксацію забезпечує клей на основі поліуретану. Суміші повільно застигають, добре схоплюються і є повністю екологічними. Клей потрібно наносити на підставу фанери рівномірно за допомогою спеціального зубчатого шпателя. Якщо інженерна дошка має замки, то фіксація буде більш щільною. Вони також дозволять позбутися від необхідності кріплення дощок за допомогою саморізів. У разі відсутності замка можна застосовувати скоби або шурупи для фіксації паркету до фанери.
Зверніть увагу, що вкручувати саморізи необхідно під кутом 34 °. З пазами потрібно бути обережними, адже деревина може тріснути. Коли паркет буде покладений, бажано протягом 3 днів по ньому не ходити та не рухати меблі.

Другий спосіб – укладка на бетонну стяжку

Попередньо потрібно зробити стяжку високої щільності, оскільки вона повинна добре переносити внутрішнє напруження, яке постійно виникає в дереві. Простежте, щоб стяжка висохла перед початком укладання. Варто також заґрунтувати поверхню бетону. Якщо хочете поліпшити звукоізоляцію приміщення, варто укласти спочатку коркову підкладку. При такому укладанні також необхідно залишати проріз в межах 10-15 мм від стін. Для приклеювання також можна використовувати клей на основі поліуретану. На відміну від фанери,

Укладання на бетон

клейову суміш потрібно наносити на підлогу, а не на паркетні дошки. Якщо вони не мають шипів для з’єднання, використовуйте обваження, щоб клей краще схопився.

Невеликі вантажі потрібно розташувати на кінцях планок. Якщо цього не зробити, дошки можуть зміщуватися, і з’являться зайві прорізи. Коду паркет буде покладений, не ходіть по ньому дня три. При попаданні клею на лицьову поверхню його потрібно відразу ж прибрати, використовуючи розчинник. Клейова суміш повинна добре видалятися використовуваним типом розчину. При експлуатації допускається шліфування лицьової поверхні.Однак робити це слід всього кілька разів за весь термін служби покриття. Щоб очистити поверхню від забруднень, використовується шампунь для миття лакованої підлоги.

Замовити укладання

Замовити укладку паркетної дошки можливо зателефонувавши нам, або завітавши у наше ательє. Укладання паркету здійснює бригада досвідчених майстрів із великим досвідом робіт у даній галузі. Для того, щоб узнати кінцеву вартість укладки, потрібен виїзд майстра на об’єкт, бо тільки на місці можливо з’ясувати якість підлоги та її стан.

×